Jak dokonać transakcji kryptowalutowej

Zanim dowiemy się, jak dokonać transakcji kryptowalutowej, będziemy musieli nauczyć się kilku podstaw o samej kryptowalucie. Na przykład, co nadaje kryptowalucie jej wartość? Po co zawracać sobie głowę tymi śmiesznymi pieniędzmi internetowymi, gdy przelewasz trochę gotówki z konta PayPal?

Pod koniec tej strony zrozumiesz wartość kryptowalut. Nie tylko będziesz wiedział, czym jest kryptowaluta i jak dokonać transakcji, ale także będziesz wiedział, dlaczego możesz chcieć portfela kryptowalutowego wcześniej niż później.

Ale wyprzedzamy samych siebie.

Kryptowaluta to połączenie dwóch korzystnych technologii: pieniądza i kryptografii.

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z CAPTCHA? Wiesz, kiedy jesteś na stronie internetowej, proszą cię o kliknięcie zdjęć z motocyklami, aby udowodnić, że nie jesteś botem? To jest kryptografia w akcji. Kryptografia działa w tle, aby zapewnić, że nasze aplikacje do przesyłania wiadomości są zabezpieczone przed szpiegowaniem przez osoby trzecie.

Kryptowaluty to waluty cyfrowe lub wirtualne zabezpieczone podobnymi protokołami prywatności i bezpieczeństwa. Zasadniczo jest to kryptografia stosowana do pieniądza i wymiany.

Ale zaraz, zaraz, jak dokładnie tworzy się pieniądze z niczego? Nawet jeśli to „nic” jest zlepkiem kodu komputerowego. Dlaczego kryptowaluty mają wartość?

Na tej stronie wyjaśniono, jak dokonać transakcji kryptowalutowej. Ale najpierw przedstawimy trochę informacji na temat samej technologii. Jeśli chcesz przejść do sedna, użyj podtytułów, aby znaleźć konkretny problem.

Najważniejsze wnioski

 • Kryptowaluta to zasób cyfrowy w sieci rozproszonej na milionach komputerów. Podobny do „Napstera” lub innych witryn do udostępniania plików P2P.
 • Rządy i wytwórnie muzyczne nie mogły powstrzymać ludzi przed pobieraniem muzyki, ponieważ struktura aplikacji była zbyt zdecentralizowana. Musieliby oczyścić świat z komputerów, aby uniemożliwić ludziom dzielenie się muzyką. Podobnie, kryptowaluty mogą istnieć poza kontrolą rządów i banków lub innych organów centralnych.
 • Zdecentralizowane systemy nie rozpadają się w jednym punkcie awarii. Kryptowaluty mogą zapewnić tańsze i szybsze przelewy pieniężne, zwłaszcza bez opłat za uwierzytelnianie i bezpieczeństwo stron trzecich. Zabezpieczenia są wbudowane w system.
 • Transakcje za pomocą kryptowalut są tak proste, jak pobranie aplikacji na telefon.
 • Jeśli chcesz dokonać tylko kilku transakcji, nic wielkiego, zacznij od otwarcia konta na platformie takiej jak Coinbase. Zweryfikuj swoją tożsamość i ruszaj na wyścigi! Nie potrzebujesz portfela cyfrowego ani żadnej wcześniejszej wiedzy na temat kryptowalut!

Dlaczego kryptowaluta jest cenna?

Dziś mamy karty bankowe, które reprezentują pieniądz papierowy. Pieniądz papierowy był kiedyś wymienialny na złoto i srebro. Złoto i srebro były cenne, ponieważ ludzie cenili ich używanie w biżuterii. Wszystko, czego ludzie używają jako pieniędzy, zawsze miało swój początek w czymś wartościowym.

Z wyjątkiem kryptowalut… A przynajmniej tak się wydaje.

Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kryptowaluta jest zarówno walutą, jak i systemem płatności. System płatności jest źródłem jego wartości. Ale nawet entuzjaści kryptowalut mają problem z tą koncepcją, więc zagłębmy się nieco głębiej.

Ograniczenia technologiczne zawsze oddzielały waluty od ich systemów płatności. Kiedy przelewasz pieniądze na całym świecie, musisz polegać na stronach trzecich. I musisz ufać tym stronom trzecim, tak jak one muszą ufać tobie.

Właśnie dlatego wynaleziono kryptowaluty – aby obejść tę zależność od stron trzecich. Tajemniczy twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, powiedział o swoim wynalazku:

„Czysto peer-to-peer wersja elektronicznej gotówki pozwoliłaby na przesyłanie płatności online bezpośrednio od jednej strony do drugiej bez przechodzenia przez instytucję finansową. Podpisy cyfrowe stanowią część rozwiązania, ale główne korzyści są tracone, jeśli zaufana strona trzecia jest nadal wymagana, aby zapobiec podwójnemu wydatkowaniu. Proponujemy rozwiązanie problemu podwójnego wydatkowania za pomocą sieci peer-to-peer. Sieć oznacza transakcje znacznikami czasowymi, haszując je w trwający łańcuch proof-of-work oparty na hashu, tworząc rekord, którego nie można zmienić bez ponownego wykonania proof-of-work.

Innymi słowy: innowacja wynika z tego, jak działa sieć płatnicza. Moneta lub jednostka waluty cyfrowej może wyrażać tylko wartość sieci. Moneta kryptowalutowa to narzędzie księgowe. Użyteczność kryptowaluty wynika z jej sieci płatniczej. Nazywa się to blockchainem.

Czym jest „blockchain”?

Technologia blockchain sprawia, że kryptowaluty są możliwe. Jest to rozproszona księga, która jest zasadniczo bazą danych współdzieloną i synchronizowaną w przestrzeni i dostępną dla wielu osób. Daje transakcjom publicznych „świadków” zamiast scentralizowanej księgi, która opiera się na instytucjach finansowych lub stronach trzecich.

Księga blockchain znajduje się w chmurze. Obserwowany przez każdego w dowolnym momencie i monitorowany przez swoich użytkowników, blockchain pozwala na przekazywanie bitów informacji od jednej osoby do drugiej. Te bity informacyjne są jak cyfrowo zabezpieczone tytuły własności. Nakamoto nazwał je „podpisami cyfrowymi”.

Blockchain weryfikuje te podpisy cyfrowe bez polegania na zewnętrznej agencji zaufania. Pomocna jest księga internetowa, do której każdy ma dostęp. Rejestruje kwoty, czas i adres publiczny każdej transakcji. Blockchain gwarantuje integralność systemu. Jednostka walutowa jest jedynie cyfrową formą tytułu własności. Prawdziwą gwiazdą pokazu jest blockchain.

Wartość kryptowalut nie jest osadzona w cyfrowych monetach, ale w sieci płatniczej. Gdyby w jakiś sposób kryptowaluty porzuciły blockchain, wartość cyfrowych monet spadłaby do zera. Powodem tego jest to, że blockchain to nie tylko pieniądze.

Blockchain to idealny wynalazek do przesyłania informacji, które wymagają bezpieczeństwa, potwierdzeń lub zapewnień autentyczności. Zmniejsza to ryzyko błędu ludzkiego. Struktury hierarchiczne są zastępowane przez technologię peer-to-peer. W gospodarce, która opiera się na kontraktach i giełdach, posiadanie algorytmów gwarantujących zaufanie i bezpieczeństwo jest jak… cóż, to tak, jakby zrezygnować z płyt CD na rzecz smartfona z aplikacją, która przesyła strumieniowo muzykę za darmo.

Kto korzysta z kryptowalut?

Jeśli posłuchasz tych, którzy mają najwięcej do stracenia na kryptowalutach, zyskują na tym tylko przestępcy i przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej. Jest to jednak oczywista nieprawda. Adopcja kryptowalut jest szeroko rozpowszechniona w krajach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada i kraje Unii Europejskiej.

Podobnie gospodarki wschodzące w Afryce przyjęły kryptowaluty. Niedawne badanie sugerowało, że 33 procent Nigeryjczyków posiadało kryptowaluty.

Mieszkańcy Indii, Chin i Brazylii przyjęli kryptowaluty, aby przesyłać pieniądze za granicę bez zbędnych wydatków.

Stany Zjednoczone i Kanada mają postawę pro-kryptowalutową. Wiele krajów zamiata kryptowaluty pod dywan regulacyjny, egzekwując przepisy dotyczące oszustw i przeciwdziałania praniu pieniędzy. Inaczej jest w przypadku Amerykanów i Kanadyjczyków.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej tradycyjnie były mniej ciepło przyjmowane. To się jednak zmienia, ponieważ rządy i parlamenty UE osiągnęły porozumienie w sprawie regulacji kryptowalut.

W większości miejsc rządy opodatkowują kryptowaluty jako zyski kapitałowe.

Kryptowaluty są nielegalne w Algierii, Egipcie, Bangladeszu, Chinach (dla rezydentów, od września 2021 r.) i Macedonii Północnej (jedyny kraj europejski z całkowitym zakazem).

Obywatele Kolumbii mogą posiadać kryptowaluty, ale instytucje finansowe tego kraju nie mogą się w to angażować.

Kto akceptuje kryptowaluty?

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są akceptowane przez firmy takie jak PayPal, Microsoft, Wikipedia, a nawet Home Depot (największy amerykański sprzedawca artykułów gospodarstwa domowego).

I oczywiście w RealChems akceptujemy kryptowalutę jako płatność.

Dlaczego warto korzystać z kryptowalut?

Korzystanie z kryptowalut ma kilka zalet.

Chroń swoje aktywa – Zdecentralizowana struktura kryptowalut oznacza, że Twoje aktywa nie są podatne na relacje zaufania ze stronami trzecimi. Handlując, możesz zatrzymać to, co zarobisz. Nie ma opłaty za pośrednika.

Ochrona przed kradzieżą – Transakcje są weryfikowane i rejestrowane w księdze publicznej. Tożsamości są szyfrowane.

Chroń się przed inflacją – Pomimo swojej zmienności, kryptowaluty zachowały swoją wartość, podczas gdy inflacja osiąga rekordowe poziomy. Kryptowaluty mogą służyć jako poduszka finansowa w niepewnym świecie.

Bezpieczny i przejrzysty – Kryptowaluty są publiczne i prywatne tam, gdzie to się liczy. Wystarczająco publiczne, aby zapewnić, że sieć płatnicza pozostaje uczciwa. Ale wystarczająco prywatny, aby zabezpieczyć swoją tożsamość.

Jak i gdzie kupić kryptowaluty?

Aby kupić kryptowalutę, musisz znaleźć brokera lub giełdę kryptowalut.

(Możesz także wydobywać kryptowaluty, ale to zaprowadzi nas do króliczej nory na temat tego, czym w ogóle jest „wydobywanie” kryptowalut. Poza tym potrzeba do tego ogromnej mocy obliczeniowej i zasobów, więc nie jest to warte wysiłku w przypadku podstawowych transakcji.)

Giełda kryptowalut to platforma, na której kupujący i sprzedający spotykają się, aby handlować kryptowalutami. Są one podobne do internetowych platform brokerskich. Najpopularniejsze to Coinbase i Gemini, ale możesz wybierać spośród wielu innych.

Problem z giełdami kryptowalut polega na tym, że rządy ich nie regulują. Tak więc, w przypadku włamania lub nieprzewidzianego zdarzenia, osoby posiadające kryptowaluty na tych giełdach mogą stracić swoje pieniądze.

Giełdy kryptowalut mają tendencję do sprzedawania w kierunku początkujących i dlatego pobierają wyższe opłaty, niż gdybyś poszedł inną drogą.

Broker kryptowalut eliminuje złożoność procesu. Robinhood i SoFi to dwaj najbardziej znani brokerzy kryptowalut.

Podobnie jak „zwykły” broker, broker kryptowalut jest pośrednikiem między Tobą, konsumentem, a giełdą kryptowalut. Jeśli nie masz nic przeciwko uiszczeniu niewielkiej opłaty za usługę, korzystanie z brokera kryptowalut to świetny sposób na wejście w tę dziedzinę bez większej wcześniejszej wiedzy.

Po zarejestrowaniu się w domu maklerskim lub na giełdzie kryptowalut możesz wpłacić pieniądze na swoje konto. Mając pieniądze na koncie, możesz kupować kryptowaluty. I nie martw się, jeśli nie możesz sobie pozwolić na jakąkolwiek cenę bitcoina. Możesz kupić ułamkowe ilości, na przykład 1/100 milionowej części bitcoina.

Dziesięć największych kryptowalut na rynku to:

 1. Bitcoin (waluta cyfrowa) (BTC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Tether (USDT)
 4. Binance Coin (BNB)
 5. Cardano (ADA)
 6. Dogecoin (DOGE)
 7. Cena cyfrowa (XRP)
 8. Solana (SOL)
 9. Moneta dolara amerykańskiego (USDC)
 10. Uniswap (UNI)

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie kryptowalut za pośrednictwem brokera lub giełdy:

Będziesz musiał zweryfikować swoją tożsamość. Ma to na celu zapobieganie oszustwom i spełnianie rządowych wymogów regulacyjnych. Platforma kryptowalutowa może poprosić o kopię prawa jazdy lub paszportu.

Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe przetwarzają transakcje kryptowalutowe jako zaliczki gotówkowe. Jeśli więc przelewasz pieniądze z karty kredytowej na giełdę kryptowalut, uważaj na wyższe stopy procentowe i opłaty za zaliczki gotówkowe z banku.

Gdzie powinienem przechowywać moje kryptowaluty?

Masz kilka opcji: giełda kryptowalut, portfel cyfrowy lub portfel fizyczny. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy portfel cyfrowy lub fizyczny. Ale jeśli zanurzasz palce w świecie kryptowalut i nie masz dużego salda, nie ma nic złego w pozostawieniu kryptowalut na giełdzie.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz Jak zrobić portfel kryptowalutowy.

Jak dokonać transakcji kryptowalutowej

W końcu! Omówiliśmy prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o kryptowalutach. Teraz możemy przejść do sedna problemu. Jak korzystać z tych cholernych rzeczy!?

Załóżmy, że masz trochę kryptowalut na giełdzie lub w portfelu. Co teraz?

Najprostszą transakcją jest po prostu wymiana jednej kryptowaluty na inną. Możesz to zrobić w zaciszu giełdy kryptowalut lub powiadomić swojego brokera.

Jeśli chcesz wypłacić pieniądze, możesz skorzystać z kiosku internetowego przeznaczonego do konwersji kryptowalut na lokalną walutę.

Ale powiedzmy, że chcesz kupić coś za kryptowaluty?

Możesz przesyłać pieniądze między portfelami cyfrowymi. Wszystko, czego potrzebujesz, aby dokonać transakcji, to mieć adres blockchain portfela, do którego wysyłasz pieniądze.

Jeśli używasz bitcoina, adres będzie wyglądał mniej więcej tak: 1FtjAzGKSyAavUkbw5QsyzzNDKdtPXk95D

Każdy adres łączy się z konkretnym użytkownikiem lub lokalizacją konkretnego portfela. Każdy adres kryptowalutowy jest unikalny, ponieważ reprezentuje lokalizację portfela w łańcuchu bloków.

Adresy kryptowalutowe są publiczne, ale osoba lub portfel stojący za adresem pozostaje anonimowy.

Osoby fizyczne wysyłają kryptowalutę na adres kryptowalutowy, tak jak można wysyłać zwykłą walutę na adresy e-mail. Ale najpierw potrzebujesz adresu portfela, do którego wysyłasz pieniądze. Lub odwrotnie, osoba próbująca wysłać Ci kryptowalutę potrzebuje Twojego adresu portfela (lub adresu na giełdzie).

Ponieważ adresy kryptograficzne są długie i losowe, ludzie przyjęli kody QR w celu ułatwienia transakcji i komunikacji. Te kody QR reprezentujące adresy kryptograficzne można bezpiecznie reklamować, ponieważ są chronione przed kradzieżą.

Adres kryptograficzny to „klucz publiczny”. Klucz publiczny jest jednym z dwóch kluczy używanych w kryptografii. Klucz używany do odszyfrowywania różni się od klucza używanego do szyfrowania. Innymi słowy, mogę wysłać Ci pieniądze na Twój adres blockchain, ale nie mogę użyć tego adresu do kradzieży z Twojego cyfrowego portfela.

Podsumowując: jak dokonać transakcji kryptowalutowej


Jeśli wiesz, jak pobrać aplikację na swój telefon, możesz zacząć korzystać z kryptowaluty i dokonać transakcji. To takie proste.

Trudność z kryptowalutami wynika ze zrozumienia, czym są i dlaczego mają wartość. Mamy nadzieję, że czegoś się dzisiaj nauczyłeś. A jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat uzyskania portfela kryptowalut i dokonywania transakcji za jego pomocą zamiast polegać na domach maklerskich lub giełdach monet, sprawdź Jak zrobić portfel kryptowalutowy. Powinien odpowiedzieć na wszelkie inne pytania, które możesz mieć.

REWARD POINTS
 • Register Your Self and Earn
  10 Points
 • Złóż zamówienie i zdobywaj punkty Earn 1 Punkty za każdy 1.00 wydany
 • Refer Link
  Udostępnij ten link i otrzymaj nagrodę tylko za ich zakup
 • Zarabianie na zakupach kogoś innego
  Nagrodą jest : 20 Point
 • image
  Zastosuj punkty do sumy koszyka

  Reguła konwersji : 1.00 = 25 Point

REWARD POINTS REWARD POINTS
Scroll to Top